Skip to product information
1 of 16

Make Up For Ever

AQUA RESIST SMOKY SHADOW

AQUA RESIST SMOKY SHADOW

Regular price €30,00
Regular price Sale price €30,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Ky produkt vegan që zgjat 24 orë ofron ngjyra që miksohen lehtë dhe veshje të papërshkueshme nga uji, rezistente ndaj djersës dhe njollave. Me një mprehës të integruar për saktësi të shtuar, mund të krijoni çdo pamje lehtësisht. Produkt i sigurt për sy të ndjeshëm.

• 3-NË-1 LINER, SHADOW & KOHL STICK.


• 24 ORË REZISTENT NDAJ UJIT.


• FORMULË VEGANE.

Benefitet

Përdorimi

SI SHADOW

Aplikojeni në qepallë, duke e shpërndarë shpejt duke përdorur një furçë të sheshtë, si furça Artisan #226. Përzieni hijen lart dhe jashtë, duke e zbutur atë.

SI SHKOP KOHL
Përhapeni produktin përgjatë vijës së qerpikëve, nga këndi i brendshëm në atë të jashtëm.

Për t'a intensifikuar, aplikojeni në pjesën e poshtme, duke filluar nga qendra e vijës së qerpikëve deri në këndin e jashtëm, duke përdorur furçën tuaj.

SI LINER
Filloni në qendër të qepallës deri në këndin e jashtëm, pastaj përsërisni nga këndi i brendshëm, duke u takuar në qendër.


RUTINË

HAPI 1: Vijëzoni vijën e qerpikëve duke përdorur lapsin me ngjyra Aqua Resist në një nuancë të errët, mat, duke ndjekur formën natyrale të qepallës.


HAPI 2: Aplikoni Smoky Shadow në një nuancë të lehtë, me shkëlqim, si #9 Desert. Aplikojeni atë në qoshet e brendshme dhe në majë të mollëzave, duke e përzier me një furçë të vogël si furça Artisan #216.

Ingredientët

ISODODECANE ● MICA ● SYNTHETIC WAX ● ETHYLENE/PROPYLENE COPOLYMER ● SILICA ● CI 77491 (IRON OXIDES) ● POLYMETHYLSILSESQUIOXANE ● CI 77499 (IRON OXIDES) ● POLYBUTENE ● HYDROGENATED POLYDICYCLOPENTADIENE ● SUCROSE TETRASTEARATE TRIACETATE ● CI 77000 (ALUMINUM POWDER) ● COCO-CAPRYLATE/CAPRATE ● ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● SYNTHETIC BEESWAX ● HYDROGENATED CASTOR OIL ● CALCIUM SODIUM BOROSILICATE ● PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE ● CALCIUM ALUMINUM BOROSILICATE ● CI 77492 (IRON OXIDES) ● TIN OXIDE. 14560/A

View full details