Skip to product information
1 of 13

Make Up For Ever

AQUA RESIST COLOR PENCIL

AQUA RESIST COLOR PENCIL

Regular price €29,00
Regular price €29,00 Sale price €29,00
Në ulje Shitur
Tax included.
Ky vijëzues 24h është kundër ujit, djersës dhe njollosjes. Me një mprehës të paketuar siguroni një linjë të saktë çdo herë. Produkt i testuar nga okulisti për sytë e ndjeshëm.

Benefitet

Përdorimi

Vijëzoni pjesën e sipërme të qerpikëve nga qendra e qepallës tuaj në këndin e jashtëm. Plotësoni linjën, duke filluar nga këndi i brendshëm dhe duke u takuar në qendër. Sipas nevojës mprehni majën e lapsit me mprehësen e paketuar. Vizatoni një vijë pikërisht mbi vijën e qerpikëve, nga qendra e syrit në këndin e jashtëm. Më pas, përdorni një furçë me kënd për të përzier vijën jashtë dhe lart për të krijuar një krah të butë. Përzihet dhe njolloset për disa sekonda, dhe më pas qëndron në vend derisa ju ta hiqni.
HAPI 1: Vijëzoni vijën e qerpikëve duke përdorur lapsin me ngjyra Aqua Resist me një nuancë të errët mat sipas duke ndjekur formën natyrale të qepallës.
HAPI 2: Aplikoni Smoky Shadow në një nuancë të lehtë, shkëlqyese si Gold. Aplikojeni atë në qoshet e brendshme dhe në majë të mollëzave, duke e përzier me një furçë të vogël, si furça Artisan #216.

Ingredientët

CI 77499 (IRON OXIDES) ● TRIMETHYLSILOXYSILICATE ● SYNTHETIC WAX ● TRISILOXANE ● DIMETHICONE ● CERA MICROCRISTALLINA (MICROCRYSTALLINE WAX) ● C30-45 ALKYL DIMETHICONE ● CI 77510 (FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) ● PHENYLPROPYLDIMETHYLSILOXYSILICATE ● CI 77266 [NANO] (BLACK 2) ● POLYMETHYLSILSESQUIOXANE ● MICA ● POLYHYDROXYSTEARIC ACID ● DICALCIUM PHOSPHATE ● PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE ● DISTEARDIMONIUM HECTORITE ● PROPYLENE CARBONATE ● SILICA ● CI 77400 (BRONZE POWDER) ● CI 77000 (ALUMINUM POWDER) ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● CALCIUM ALUMINUM BOROSILICATE ● CALCIUM SODIUM BOROSILICATE ● TIN OXIDE. 15008/B

View full details