Skip to product information
1 of 2

Make Up For Ever

12 FLASH COLOR CASE 70g

12 FLASH COLOR CASE 70g

Regular price €93,00
Regular price Sale price €93,00
Në ulje Shitur
Tax included.

Një produkt profesionist i domosdoshëm me 12 nuanca kremi shumë të pigmentuara dhe opake për pamje të pafundme në sy, buzë, fytyrë dhe trup. Një element kryesor në kompletet e kozmetikës profesionale, këllëfi me ngjyra Flash ofron formula dhe nuanca të përziera që mbulojnë lëkurën pa probleme, me ngjyrë me pigment të lartë. E rregulluar në harmoni nuancash, kjo paletë me shumë përdorime mund të përdoret për çdo nivel mjeshtëri-përzierje fondatine me grimin teatrale dhe efekte speciale.

Benefitet

Përdorimi

Filloni duke përdorur një sasi të vogël produkti dhe aplikojeni aty ku dëshironi.
Fiksojeni me një pudër fiksuese si p.sh. Super Matte Loose Powder.
Nëse e përdorni rreth syve, përdorni një nuancë të Artist Shadow të ngjashme me Flash Color për të vendosur dhe intensifikuar ngjyrën.
Përfundoni me Mist and Fix setting spray .

Ingredientët

SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE PARAFFINUM LIQUIDUM (MINERAL OIL) POLYETHYLENE ETHYLHEXYL PALMITATE CERA ALBA (BEESWAX) ISONONYL ISONONANOATE PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE VP/EICOSENE COPOLYMER DIMETHICONE SYNTHETIC WAX STEARALKONIUM HECTORITE GLYCERYL DIBEHENATE TRIBEHENIN PARFUM (FRAGRANCE) SILICA GLYCERYL BEHENATE PROPYLENE CARBONATE GLYCERYL CAPRYLATE TIN OXIDE TOCOPHEROL BENZYL SALICYLATE LIMONENE LINALOOL GLYCERIN BENZYL BENZOATE BHT [+/- : CI 15850 (RED 6, RED 7, RED 7 LAKE) CI 15985 (YELLOW 6, YELLOW 6 LAKE) CI 19140 (YELLOW 5, YELLOW 5 LAKE) CI 42090 (BLUE 1 LAKE) CI 45410 (RED 27, RED 27 LAKE, RED 28 LAKE) CI 73360 (RED 30, RED 30 LAKE) CI 75470 (CARMINE) CI 77000 (ALUMINUM POWDER) CI 77007 (ULTRAMARINES) CI 77288 (CHROMIUM OXIDE GREENS) CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES) CI 77510 (FERRIC FERROCYANIDE, FERRIC AMMONIUM FERROCYANIDE) CI 77742 (MANGANESE VIOLET) CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)]. 11749/A

View full details